Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brimstone odpalone z Reapera

Lotnictwo wojskowe, 21 marca 2014

MBDA poinformowało o zakończeniu prób integracji pocisku powietrze-powierzchnia Dual Mode Brimstone (DMB) z bezzałogowym statkiem latającym MQ-9 Reaper.

Pociski Dual Mode Brimstone podwieszone pod skrzydłami bsl MQ-9 Reaper

Próby realizowano na przełomie 2013/2014 na terenie Naval Air Weapons Station China Lake w Kalifornii. Scenariusz zakładał odpalenie z wysokości około 6 km 9 pocisków DMB, podwieszonych pod skrzydłami MQ-9, do celów oddalonych o 7-12 km.

Podczas zakończonych prób integracji pocisku powietrze-powierzchnia Dual Mode Brimstone z bsl MQ-9 Reaper, niszczono różnorodne cele, od statycznych, po poruszające się ze zmienną prędkością / Zdjęcia: MBDA

Próby w China Lake potwierdziły wysoki stopień interoperacyjności bezzałogowca i pocisku, gwarantujący skuteczną eliminację wybranych celów. Podczas niedawnych strzelań, MQ-Reaper musiał niszczyć zarówno obiekty statyczne, jak i poruszające się ze zmienną prędkością, sięgającą nawet 120 km/h.

W ostatnich miesiącach producent prowadził podobne próby ogniowe przy użyciu morskiej wersji pocisku, Brimstone Sea Spear (Próby morskiego Brimstone , 2013-10-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.