Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WZ-10 operuje z okrętu desantowego

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 24 marca 2014

Ministerstwo obrony ChRL poinformowało o przeprowadzeniu prób operowania śmigłowca uderzeniowego WZ-10 z pokładu okrętu desantowego Typ 072A.

Zdjęcie: MO ChRL

Próby przeprowadzono z pokładu jednego z okrętów desantowych Typ 072A (w kodzie NATO Yuting-III), Baxian Shan (913), podporządkowanego dowództwu Floty Morza Wschodniego, mieszczącego się w Ningbo na terenie wschodniej prowincji Zhejiang. Ich założeniem było przećwiczenie podstawowych operacji, w tym startu i lądowania, w celu sprawdzenia przystosowania wiropłata do bazowania na jednostkach tego typu (Rosyjskie korzenie WZ-10, 2013-03-08).

Ostatnie próby WZ-10 najprawdopodobniej były preludium przed podobnymi działaniami, realizowanymi z pokładu zdecydowanie większych, 210-metrowych desantowców Typ 071 (w kodzie NATO Yuzhao), na pokładzie których mogą standardowo bazować 4 Changhe Z-8 (SA321 Super Frelon).  WZ-10 mogłyby udzielać wsparcia ogniowego sojuszniczym jednostkom, szturmującym nieprzyjacielskie pozycje, pełniąc podobną funkcję, jak amerykańskie śmigłowce uderzeniowe AH-64 Apache.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.