Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C-Guard przyjęty do służby

Marynarka wojenna, 25 marca 2014

Duńska Terma poinformowała o zakończeniu prób systemu celów pozornych, C-Guard, na fregacie typu Iver Huitfeldt, HDMS Niels Juel (F363).

W celu ochrony przed torpedami każda z fregat typu Iver Huitfeldt będzie przenosić po 8 6-rurowych wyrzutni celów pozornych Mk137. Do tej pory Terma sprzedała ponad 150 systemów C-Guard ponad 15 państwom świata / Zdjęcie: MO Danii

Producent nie podał terminu przeprowadzenia prób. Ich założeniem była ocena funkcjonalności systemu celów pozornych C-Guard, chroniącego okręty przed różnorodnymi zagrożeniami m.in. pociskami rakietowymi z głowicami termolokacyjnymi czy radiolokacyjnymi, a także torpedami.

HDMS Niels Juel jest drugą z fregat Kongelige Danske Marine (marynarki wojennej Danii) danego typu (Udane testy APAR, 2013-04-30), która została wyposażona w C-Guard. W przeszłości system zamontowano także na HDMS Peter Willemoes (F362). W najbliższym czasie podobne wyposażenie otrzyma HDMS Iver Huitfeldt (F361).

Dużą zaletą systemu C-Guard, sprzężonego z zamontowanym na okrętach systemem dowodzenia i kierowania ogniem, C-Flex Combat Management System, jest fakt, że są one w stanie śledzić i eliminować do 4 celów jednocześnie, z dookólnym pokryciem radiolokacyjnym. Ponadto oferowane przez Termę rozwiązanie chroni przed pociskami rakietowymi i torpedami nie tylko okręt-nosiciel, ale także jednostki własne i sojusznicze, znajdujące się w zasięgu działania C-Guard.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.