Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Su-22 będą eksploatowane przez kolejne 10 lat

Lotnictwo wojskowe, 02 kwietnia 2014

MON zdecydowało o przedłużeniu eksploatacji samolotów uderzeniowych Su-22 przez kolejne 10 lat. Modyfikacji poddanych zostanie 12 jednomiejscowych Su-22M4 i 6 dwumiejscowych Su-22UM3K.

Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dzisiaj Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o podjęciu decyzji co do użytkowania samolotów uderzeniowych Su-22 w Siłach Powietrznych. Będą one eksploatowane przez kolejne 10 lat.

12 jednomiejscowych Su-22M4 i 6 dwumiejscowych szkolno-bojowych Su-22UM3K przejdzie niezbędne modyfikacje i przeglądy zapewniające przedłużenie trwałości użytkowej. Jak mówi komunikat MON, wybrany wariant jest optymalny pod względem szkoleniowym i finansowym.

Modyfikacje zostaną wdrożone w samolotach mających najlepszy stan techniczny. Pozostawienie w służbie 12 Su-22M4 i 6 Su-22UM3K pozwoli zarówno na szkolenie nowych pilotów, jak podtrzymywanie nawyków lotników już wyszkolonych. Zachowanie w/w proporcji to postulat lotników Sił Powietrznych.

Obecnie trwają prace przygotowujące stosowną instrukcję przedłużającą okres użytkowania Su-22 z takim wyliczeniem, by szkolenie lotnicze kilkudziesięciu pilotów, którzy w dalszej perspektywie zasilą inne eskadry lotnictwa taktycznego, było kontynuowane po 1 stycznia 2016. Su-22 będą używane także do szkolenia operatorów Wojsk Specjalnych i żołnierzy Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, odciążając od tego zadania pilotów F-16.

Decyzja o przedłużeniu eksploatacji Su-22 jest konsekwencją prac analitycznych prowadzonych w resorcie obrony narodowej. Zapowiedział ją minister Tomasz Siemoniak, który 12 lutego br. przebywał z wizytą w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie (Su-22 będą modernizowane, 2014-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.