Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tysiąc strzelb dla Służby Więziennej

Przemysł zbrojeniowy, 04 kwietnia 2014

Służba Więzienna ogłosiła przetarg na dostawy 1000 gładkolufowych strzelb powtarzalnych kalibru 12.

Nowe strzelby mają zastąpić używane przez Służbę Więzienną do tej pory modele Mossberg 500 Persuader (50577) oraz Winchester Model 1300 Defender / Zdjęcie: Grzegorz Franczyk

Służba Więzienna poszukuje tysiąca powtarzalnych strzelb gładkolufowych przeładowanych ruchem czółenka (pump-action) z podlufowym magazynkiem rurowym umieszczonym pod lufą. Broń ma służyć do samoobrony, obezwładniania, walki na odległościach do 50 m oraz niszczenia osłon technicznych. Masa broni nie może przekroczyć 3,5 kg. Szybkostrzelność na poziomie 7 strzałów na 10-15 s. Do wyposażenia broni ma zaliczać się pas nośny mocowany w dwóch punktach z możliwością regulacji długości na klamrze.

Strzelby mają być dostosowane do amunicji 12/70 oraz 12/76 Magnum w tym polskich nabojów produkowanych przez FAM-Pionki: Rój, Bąk, Chrabąszcz 20/30/50, PIK, CS, W8-MP, LFT-6,8 oraz ONS-2000 (Naboje specjalne kal. 12 dla Policji, 2013-06-18). Magazynek musi mieścić 7 nabojów 12/70 (Chrabąszcz 50) i nie mniej, niż 6 sztuk amunicji 12/76 Magnum.

Broń ma być wykonana z lekkiego stopu metalowego o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i termicznej, odpornej na ścieranie, wybarwienia i odkształcenia pod wpływem oddziaływania czynników zewnętrznych (temperatury w przedziale od -35°C do + 50°C, promienie UV, potu ludzki, woda). Elementy zewnętrzne powinny być zabezpieczone przed korozją metodą oksydacji lub fosforanowania. Kolor części zewnętrznych ustalono w specyfikacji istotnych warunków zamówienia na czarny matowy.

Strzelby mają być wyposażone w stałe kolby z tworzywa sztucznego. Mają mieć stałe mechaniczne przyrządy celownicze wyregulowane na 35 m, składające się z muszki i szyny celowniczej. W specyfikacji wyszczególniono, że mechanizm spustowo-uderzeniowy ma być metalowy, typu kurkowego z kurkiem wewnętrznym.

Broń ma zabezpieczać przed strzałem przypadkowym bezpiecznik przesuwny umieszczony na komorze zamkowej, umożliwiający łatwą obsługę przez strzelców prawo i leworęcznych. Ma on blokować język spustowy. Oznaczenie ustawienia pozycji zabezpieczony musi być wyróżnione kolorem odmiennym od koloru innych elementów broni (np. czerwonym). 

Służba Więzienna zamierza przetestować zgłoszone egzemplarze strzelb, sprawdzić zabezpieczenie przed strzałem przypadkowym, załadowanie i rozładowanie broni (w tym z nabojem w komorze) oraz niezawodność (70 strzałów amunicją Chrabąszcz 50, dwa zacięcia eliminują konstrukcję z rywalizacji). Dodatkowo ma zostać wykonana dwukrotna próba celności, obejmująca strzelanie z pozycji siedzącej za stołem służącym do oparcia łokci do trzech tarcz TS-4 umieszczonych na 35 m. Do każdego celu oddawanych będzie 5 strzałów, a strzelba spełnia warunki celności i skupienia, gdy pięć przestrzelin zmieści się w pierścieniach tarczy i co najmniej trzy z nich znajdą się w kole o średnicy 250 mm.

Jedynym kryterium wyboru jest najniższa cena. Wnioski mogą być składane do 5 maja, a dostawy mają rozpocząć się 2 czerwca i zakończyć 30 września 2014. Dostawca musi charakteryzować się udokumentowanym wykonaniem usług rusznikarskich dla służb porządku publicznego (Policja, Straż Graniczna, BOR, ABW) lub wojska w ciągu ostatnich 3 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.