Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy irlandzki patrolowiec gotowy

Marynarka wojenna, 30 kwietnia 2014

W ciągu najbliższych tygodni służbę rozpocznie pierwszy z irlandzkich pełnomorskich okrętów patrolowych typu Samuel Beckett.

Pierwszy z okrętów patrolowych typu Samuel Becket, LÉ Samuel Beckett (P61) zostanie przyjęty do służby w ciągu najbliższych tygodni. Program budowy nowoczesnych pełnomorskich patrolowców pozwoli na wycofanie z linii jednostek pozostających w służbie od kilkudziesięciu lat / Zdjęcie: Babcock Marine

Samuel Beckett (P61) został zbudowany przez brytyjskie Babcock Marine. Przed kilkoma dniami okręt zakończył serię prób morskich (Irlandzkie patrolowce coraz bliżej, 2013-09-17). Dziś rano powinien wejść do bazy marynarki wojennej Irlandii w Haulbowline w hrabstwie Cork.

Okręt zostanie oficjalnie ochrzczony i przyjęty do służby 17 maja. W przyszłości dołączy do niego budowany obecnie LÉ James Joyce i być może także 3. okręt omawianego typu. Plany budowy ostatniej z jednostek muszą zostać jednak ostatecznie zatwierdzone. Okręty mają pozostać w służbie przez co najmniej 30 lat. Głównym ich zadaniem będą misje patrolowe realizowane na wodach morza terytorialnego oraz wyłącznej strefy ekonomicznej Irlandii.

Po wejściu do służby patrolowców typu Samuel Becket, marynarka wojenna Irlandii będzie mogła wycofać z linii kilka starszych okrętów, w tym LÉ Aoife (P22) i LÉ Aisling (P23), a w przyszłości zastąpić nimi jednostki typu Róisín.

Patrolowce typu Samuel Becket mają 90 m długości i 14 m szerokości. Marynarka wojenna Irlandii nie przewiduje operowania śmigłowców z ich pokładów. Do realizacji zadań patrolowych okręty będą mogły jednak posiłkować się bezzałogowymi statkami latającymi oraz bezzałogowymi pojazdami podwodnymi. W działaniach bojowych, lub do samoobrony, irlandzkie patrolowce będą miały do dyspozycji m.in. 76-mm armatę morską Oto Melara. Załogę będą stanowiły 44 osoby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.