Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliony na naprawę USS Hue City

Marynarka wojenna, 02 czerwca 2014

US Navy zleciła naprawę krążownika typu Ticonderoga, USS Hué City (CG 66). W kwietniu na jego pokładzie wybuchł pożar.

Zdjęcie: US Navy

Naprawa USS Hué City zostanie przeprowadzona przez Earl Industries L.L.C, które w minionym roku zostało przejęte przez General Dynamics i wchodzi obecnie w skład zakładów stoczniowych National Steel and Shipbuilding Company (NASSCO). Wartość zleconych prac wynosi 23 mln USD (około 70 mln zł).

USS Hué City (na zdjęciu) to jeden z serii amerykańskich krążowników typu Ticonderoga, na stałe stacjonujący w Mayport na Florydzie. W kwietniu na jego pokładzie wybuchł pożar, gdy okręt znajdował się około 370 km na północny wschód od Bermudów. USS Hué City szedł w stronę Morza Śródziemnego, jednak całe zdarzenie zmusiło jego dowódcę do podjęcia decyzji o powrocie do USA (Pożar na pokładzie USS Hue City, 2014-04-16).

Ogień strawił sporą część nadbudówki Niezbędna będzie wymiana instalacji elektrycznej oraz zamontowanie nowego systemu przeciwpożarowego i wentylacji. Uszkodzone zostały też elementy układu napędowego, w tym turbina gazowa. Naprawa potrwa do listopada br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.