Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja Global Hawka z bazy Misawa

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 15 czerwca 2014

Należący do USAF bsl RQ-4 Global Hawk wykonał pierwszą misję z japońskiej bazy Misawa. Równocześnie był to jego pierwszy lot z lotniska cywilno-wojskowego.

RQ-4 z 69th Reconnaissance Group Detachment 1 ląduje w bazie Misawa / Zdjęcie: USAF - Staff Sgt. Nathan Lipscomb

Us Air Force poinformowały, że 6 czerwca bsl RQ-4 Global Hawk wykonał pierwszą misję rozpoznawczą z japońskiej bazy Misawa. To pierwsza misja z Japonii, a zarazem pierwsza zrealizowana z lotniska użytkowanego jednocześnie przez lotnictwo wojskowe i cywilne. W tym samym czasie mogły operować z niego samoloty cywilne.

Co ważne, lot odbył się w warunkach ograniczonej widzialności i przy pełnym zachmurzeniu. Z tego względu odwołano zaplanowane wcześniej loty samolotów cywilnych. RQ-4 mógł więc operować bez towarzystwa innych samolotów. Obsługę startu bezzałogowca zapewnili żołnierze z 35th Operations Support Squadron.
RQ-4 startuje i ląduje w pełni automatycznie. Wykorzystuje przy tym zaawansowane systemy pomiarowe i dane z GPS. Dzięki temu może operować w prawie dowolnych warunkach atmosferycznych.

Na wykonywanie lotów z bazy Misawa przez bsl pozwoliły wcześniejsze ustalenia USAF z władzami lotniczymi Japonii. Dzięki nim kontrolerzy z Japanese Air Self Defense Force mogli kierować lotem bezzałogowca w wojskowo-cywilnej przestrzeni powietrznej. Pierwszy RQ-4 przybył do bazy Misawa rankiem 24 maja (Pierwszy Global Hawk w Misawa AFB, 2014-05-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.