Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie planują sprzedaż BrahMosów Malezji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2007

Indie są gotowe sprzedać Malezji naddźwiękowe pociski przeciwokrętowe BrahMos. Według dyrektora spółki Brahmos Aerospace Private dr. A. Sivathanu Pillai, Malezja to strategiczny partner Indii w regionie, któremu można bez ryzyka sprzedać te nowoczesne pociski.

BrahMos to efekt współpracy konstruktorów rosyjskich i indyjskich. Spółka produkująca pociski to joint venture indyjskiej Defense Research and Development Organization i rosyjskiego NPO Maszinostrojenia (patrz Rosja i Indie budują rakietę hiperdźwiękową). Pociski BrahMos mogą być przenoszone przez okręty nawodne, pojazdy lądowe i samoloty. Trwają prace nad wersją wystrzeliwaną z okrętów podwodnych.

Malezję może interesować przede wszystkim wersja lotnicza. W 2003 Malezyjczycy kupili od Rosji 18 Su-30MKI. To samoloty, które mogą przenosić po trzy pociski typu BrahMos.

Analitycy uważają, że na liście potencjalnych nabywców BrahMosów, poza Malezją, znajduje się Chile, Kuwejt, RPA i ZEA. Wielkość eksportu tych pocisków jest szacowana w najbliższej perspektywę na co najmniej tysiąc. Pierwsze BrahMosy zostaną sprzedane za granicę zapewne w 2009, ale podpisanie kontraktów spodziewane jest już w najbliższym czasie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra