Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwusetny NH90

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 26 czerwca 2014

NHIndustries przekazała dwusetny egzemplarz śmigłowca transportowego NH90. Odbiorcą są siły zbrojne Belgii.

Pierwszy NH90 wszedł do służby w 2006. Do tej pory śmigłowce tego modelu odebrały siły zbrojne 12 państw. Pierwsze egzemplarze przekazywano Bundeswehrze. Wiropłaty przekroczyły 56 tys. h nalotu / Zdjęcie: NHIndustries

Ceremonia przekazania NH90 odbyła się w miniony wtorek na terenie ośrodka szkoleniowego lotnictwa Deutsches Heer (wojsk lądowych Niemiec) w Bückeburg. Śmigłowiec w odmianie dla wojsk lądowych TTH (Tactical Transport Helicopter) przekazano przedstawicielom sił zbrojnych Belgii. W maju 2007 Bruksela zamówiła 8 statków powietrznych, po cztery w wersji TTH oraz NFH (NATO Frigate Helicopter) (Pierwszy NH90 NFH dla Belgii, 2013-08-02) plus dwa jako opcja.

Odebrany we wtorek śmigłowiec wejdzie w skład 1. skrzydła lotnictwa wojskowego, stacjonującego w bazie wojsk lotniczych w Beauvechain, w centralnej Belgii. NH90 TTH będą używane przede wszystkim do transportu żołnierzy, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Wiropłaty w odmianie NFH mają z kolei operować m.in. z pokładów fregat typu Karel Doorman, Leopold I (F930) i Louise-Marie (F931). Zastąpią Westland Sea King Mk48 w misjach SAR.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.