Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwusetny NH90

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 26 czerwca 2014

NHIndustries przekazała dwusetny egzemplarz śmigłowca transportowego NH90. Odbiorcą są siły zbrojne Belgii.

Pierwszy NH90 wszedł do służby w 2006. Do tej pory śmigłowce tego modelu odebrały siły zbrojne 12 państw. Pierwsze egzemplarze przekazywano Bundeswehrze. Wiropłaty przekroczyły 56 tys. h nalotu / Zdjęcie: NHIndustries

Ceremonia przekazania NH90 odbyła się w miniony wtorek na terenie ośrodka szkoleniowego lotnictwa Deutsches Heer (wojsk lądowych Niemiec) w Bückeburg. Śmigłowiec w odmianie dla wojsk lądowych TTH (Tactical Transport Helicopter) przekazano przedstawicielom sił zbrojnych Belgii. W maju 2007 Bruksela zamówiła 8 statków powietrznych, po cztery w wersji TTH oraz NFH (NATO Frigate Helicopter) (Pierwszy NH90 NFH dla Belgii, 2013-08-02) plus dwa jako opcja.

Odebrany we wtorek śmigłowiec wejdzie w skład 1. skrzydła lotnictwa wojskowego, stacjonującego w bazie wojsk lotniczych w Beauvechain, w centralnej Belgii. NH90 TTH będą używane przede wszystkim do transportu żołnierzy, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Wiropłaty w odmianie NFH mają z kolei operować m.in. z pokładów fregat typu Karel Doorman, Leopold I (F930) i Louise-Marie (F931). Zastąpią Westland Sea King Mk48 w misjach SAR.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.