Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwusetny NH90

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 26 czerwca 2014

NHIndustries przekazała dwusetny egzemplarz śmigłowca transportowego NH90. Odbiorcą są siły zbrojne Belgii.

Pierwszy NH90 wszedł do służby w 2006. Do tej pory śmigłowce tego modelu odebrały siły zbrojne 12 państw. Pierwsze egzemplarze przekazywano Bundeswehrze. Wiropłaty przekroczyły 56 tys. h nalotu / Zdjęcie: NHIndustries

Ceremonia przekazania NH90 odbyła się w miniony wtorek na terenie ośrodka szkoleniowego lotnictwa Deutsches Heer (wojsk lądowych Niemiec) w Bückeburg. Śmigłowiec w odmianie dla wojsk lądowych TTH (Tactical Transport Helicopter) przekazano przedstawicielom sił zbrojnych Belgii. W maju 2007 Bruksela zamówiła 8 statków powietrznych, po cztery w wersji TTH oraz NFH (NATO Frigate Helicopter) (Pierwszy NH90 NFH dla Belgii, 2013-08-02) plus dwa jako opcja.

Odebrany we wtorek śmigłowiec wejdzie w skład 1. skrzydła lotnictwa wojskowego, stacjonującego w bazie wojsk lotniczych w Beauvechain, w centralnej Belgii. NH90 TTH będą używane przede wszystkim do transportu żołnierzy, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Wiropłaty w odmianie NFH mają z kolei operować m.in. z pokładów fregat typu Karel Doorman, Leopold I (F930) i Louise-Marie (F931). Zastąpią Westland Sea King Mk48 w misjach SAR.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.