Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy pocisku EXACTO

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 lipca 2014

DARPA ujawniła informacje o testach 12,7-mm kierowanego pocisku snajperskiego. Powstał on w ramach programu EXACTO.

Celem programu EXACTO (EXtreme ACcuracy Tasked Ordnance) jest opracowanie precyzyjnie naprowadzanego pocisku małego kalibru do broni wyborowej

Program EXACTO (EXtreme ACcuracy Tasked Ordnance) jest realizowany przez Teledyne Technologies (Kierowany pocisk snajperski, 2010-10-24) przy wsparciu Lockheed Martina na zlecenie DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency). Jego celem jest zbudowanie precyzyjnie naprowadzanego pocisku do wyborowej broni strzeleckiej. EXACTO ma pozwalać na oddawanie celnych strzałów w różnych warunkach pogodowych (w tym kompensować podmuchy wiatru), jak też korygować wszelkie błędy powstałe w wyniku produkcji amunicji (odmienne prędkości wylotowe poszczególnych pocisków) i rozrzutu, wynikającego z niedokładności lufy.

Film wykonany podczas testu 21 kwietnia 2014. Czerwona linia to tor pocisku bez korekty, a zielona – z zastosowaniem systemu naprowadzania / Zdjęcie i film: DARPA

Różne fazy programu są realizowane już od 7 lat. Teraz DARPA ujawniła film z prowadzonych od wiosny testów prototypowej amunicji. Pocisk kalibru 12,7 mm może być naprowadzany na cel zarówno w dzień, jak i w nocy. Nie podano szczegółów dotyczących zastosowanego w EXACTO systemu naprowadzania i kierowania. Wiadomo, że nowe pociski mają być używane przez zespoły snajperskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.