Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Farnborough bez Rosjan?

Strategia i polityka, 13 lipca 2014

Wielka Brytania odmówiła wydania wiz większości członków rosyjskich delegacji, które wybierały się na salon lotniczy w Farnborough. Pretekstem jest kryzys na Ukrainie.

Wielka Brytania odmówiła wydania wiz większości członków rosyjskich delegacji, którzy planowali przyjazd na Farnborough International Airshow 2014 (Farnborough bez Russkich Witjazi?, 2012-07-07). Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyjaśniło, że zaprasza przedstawicieli obcych państw w charakterze gości państwa, mimo że salon jest przedsięwzięciem komercyjnym. – W związku z działaniami Rosji na Ukrainie żaden przedstawiciel FR nie otrzymał zaproszenia w imieniu rządu Jej Królewskiej Mości na Farnborough 2014 – poinformował przedstawiciel Foreign Office.

Wcześniej o kłopotach z uzyskaniem brytyjskich wiz informowali przedstawiciele rosyjskich delegacji komercyjnych. Z siedemnastu członków delegacji Rosoboroneksportu, tylko 5 uzyskało wizy. Nie otrzymała ich też większość przedstawicieli rosyjskiego Ministerstwa przemysłu i handlu, Roskosmosu, Rosawiacji, korporacji Rostechnołogie, Irkut, Suchoj, RSK MiG, Wiertalioty Rossii, OAK i innych. Problemy z brytyjskimi wizami mieli technicy obsługujący eksponaty, które mają być eksponowane w Farnborough 2014. Brytyjskich wiz nie otrzymali się tylko biznesmeni i fachowcy, ale także część rosyjskich dziennikarzy.

O wyjaśnienie sytuacji z wizami do Foreign Office zwróciła się ambasada FR w Londynie. Z podobnymi pytaniami zwróciły się też agencje informacyjne. W odpowiedzi odmówiono komentarza, proponując ponowienie pytań w przyszłym tygodniu.

Kommiersant poinformował, że Rosoboroneksport odwołał już wszystkie spotkania, które miały odbyć się pierwszego dnia salonu Farnborough 2014, czyli jutro. Według informatora dziennika, wiz nie otrzymali najważniejsi członkowie delegacji, w tym jej szef – Siergiej Korniew. Stało się tak, mimo że Rosoboroneksport wystąpił o wizy ponad miesiąc temu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra