Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MQ-1C do walki elektronicznej

Lotnictwo wojskowe, 21 lipca 2014

US Army przeprowadziła próby bezzałogowca MQ-1C Gray Eagle, wyposażonego w urządzenia walki elektronicznej.

Bezzałogowiec MQ-1C Gray Eagle z zasobnikiem walki elektronicznej CEASAR, podwieszonym pod skrzydłem / Zdjęcie: US Army

Testy bezzałogowego statku latającego MQ-1C Gray Eagle (AUSA 2013: Rekordowy lot Improved Gray Eagle, 2013-10-24), przenoszącego zasobnik walki elektronicznej Communications Electronic Attack Surveillance and Reconnaissance (CEASAR), używany jako wyposażenie samolotów C-12, prowadzono w ramach programu Networked Electronic Warfare Remotely Operated (NERO). Przedsięwzięcie sfinansowano z funduszy Joint Improvised Explosive Device Defeat Organization (JIEDDO).

Analizy inżynierskie i integracja wyposażenia trwały niemal dwa lata. Próby realizowano na poligonie Dugway w stanie Utah, od 2 do 19 czerwca. W ich trakcie MQ-1C wylatał 32 godziny, z czego dwadzieścia z działającym zasobnikiem zakłócającym.

Analiza danych wykazała, że urządzenia zabudowane w zasobniku CEASAR w żaden sposób nie zakłócały działania wyposażenia pokładowego Gray Eagle. Zastosowanie bezzałogowców do zadań walki elektronicznej pozwoli na zmniejszenie ryzyka związanego z ich wykonywaniem, a także wydłuży czas misji, ograniczany możliwościami organizmu załóg lotniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.