Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zwolnienia w Eclipse

Lotnictwo cywilne, 20 sierpnia 2014

W ubiegłym tygodniu Eclipse Aerospace zwolniło część pracowników z 3 zakładów produkcyjnych.

Od marca br. sprzedano zaledwie 10 odrzutowców Eclipse 550 / Zdjęcie: Eclipse Aerospace

Powodem zwolnień personelu jest zbyt mała sprzedaż bardzo lekkich odrzutowców Eclipse 550 (Długowieczny Eclipse, 2013-06-17). Jak mówi Ed Lundeen, wiceprezes Eclipse Aerospace ds. operacji biznesowych, rynek samolotów ogólnego przeznaczenia wciąż jeszcze nie odzyskał stanu sprzed kryzysu. Mimo pewnego ożywienia, wciąż nie osiągnęliśmy zakładanego poziomu sprzedaży.

Lundeen nie podał dokładnej liczby zwolnionych z zakładów w Albuquerque, Chicago i Charleston. Przyznał tylko, że większość z nich była bezpośrednio zaangażowana w proces produkcji Eclipse 550.

Posunięcie szefów Eclipse Aerospace wzbudziło zaniepokojenie władz stanu Nowy Meksyk, które udzieliły przedsiębiorstwu pożyczki w wysokości 635 tys. USD (ok. 2 mln zł) na rozwój działalności. Jednym z warunków przyznania funduszy było zatrudnienie w zakładach 100 osób do końca 2015.

Od marca br. Eclipse Aerospace dostarczyło użytkownikom zaledwie 10 samolotów. W ofercie przedsiębiorstwa jest także modernizacja odrzutowców Eclipse 500 do wersji 550. Producent próbuje także zainteresować swoimi samolotami US Air Force, poszukujące następców szkolnych T-1 Jayhawk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.