Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-Xc oblatany

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 30 sierpnia 2014

Brazylijski Novaer poinformował o oblocie samolotu szkolnego T-Xc. Oblot miał miejsce 22 sierpnia w São José dos Campos.

T-Xc Pilgrim (PP-ZKV) w pierwszym locie / Zdjęcie: Novaer Craft

Brazylijski Novaer Craft poinformował o oblocie prototypu dwumiejscowego samolotu szkolnego T-Xc Pilgrim (Prezentacja T-Xc, 2014-04-02). Pierwszy lot miał miejsce 22 sierpnia o 11:30 w São José dos Campos. Za sterami samolotu zasiadł Otávio Kovács, syn znanego konstruktora lotniczego, Josepha Kovácsa (twórcy m.in. Neiva T-25 Universal i Embraera EMB-312 Tucano). Pilot ocenił, że T-Xc spełnił pokładane w nim nadzieje, okazał się zwrotny i łatwy w pilotażu.

T-Xc powstał na bazie K-51 Peregrino, skonstruowanego przez Josepha Kovácsa. Zbudowany jest z kompozytów, głównie węglowych. Wyposażono go w cyfrową awionikę z dużymi kolorowymi wyświetlaczami w kabinie. Seryjne T-Xc mają zastąpić w brazylijskich wojskach lotniczych wysłużone T-25 Universal.

Novaer Craft buduje w Lages wytwórnię, w której mają powstawać Pilgrimy. Pierwszy seryjny T-Zc ma zostać zbudowany już na przełomie 2015 i 2016. W 2018 tempo produkcji ma wynosić 10 sztuk miesięcznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra