Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne chińskie satelity na orbitach

Astronautyka, 08 września 2014

Rakieta nośna Chang Zheng 4B wyniosła dziś na orbity dwa satelity – Yaogan-21 i Tiantuo-1. Start jest oceniany przez NASA jako niespodzianka.

Z wyrzutni LC9 kompleksu startowego Taiyuan w prowincji Shanxi dziś o 11:22 czasu pekińskiego (3:22 GMT) wystartowała rakieta nośna Chang Zheng 4B (Długi Marsz 4B). Na jej pokładzie znajdowały się dwa satelity. Jeden to obserwacyjny Yaogan-21, a drugi to doświadczalny Tiantuo-1. Oba obiekty trafiły na planowane orbity.

Yaogan Weixing-21 to satelita drugiej generacji, którego głównym przeznaczeniem jest zdalna obserwacja powierzchni Ziemi z wykorzystaniem systemów optoelektronicznych. Może badać m.in. zasoby naturalne. Może też służyć do eksperymentów naukowych.

Z kolei Tiantuo-1 jest satelitą wojskowym. Został zbudowany przez National University of Defense Technology. Ten stosunkowo niewielki satelita może być wykorzystywany w systemie automatycznej identyfikacji i do obserwacji optycznej oraz różnych eksperymentów na orbicie.

Dzisiejszy start był 193 w historii rakiet nośnych Chang Zheng (Zachodni satelita wystrzelony z ChRL, 2012-11-27). Amerykańska NASA ocenia, że była to kolejna niespodziewana misja. Poprzednia miała miejsce 9 sierpnia, gdy Chang Zheng 4C wyniosła na orbity trzy satelity, w tym Yaogan Weixing-20.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.