Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czesi wyszkolą irackich pilotów

Lotnictwo wojskowe, 18 września 2014

Republika Czeska przeszkoli kilkudziesięciu irackich wojskowych w pilotażu śmigłowców transportowych Mi-17.

Szkolenie irackich pilotów wojskowych za granicą wymusza skomplikowana sytuacja wewnętrzna kraju. W wyniku czerwcowej ofensywy bojowników Państwa Islamskiego, islamistom udało się przejąć wiele baz i ośrodków szkoleniowych sił zbrojnych Iraku / Zdjęcie: MO Czech

W myśl zawartego przed kilkoma dniami porozumienia, państwowe LOM Praha zorganizuje i przeprowadzi roczny kurs szkoleniowy dla 31 irackich wojskowych. Od początku 2015, Irakijczycy będą szkoleni w pilotażu śmigłowców transportowych Mi-17. Kurs zostanie prowadzony m.in. na terenie ośrodka szkoleniowego w Pardubicach. Koszt przedsięwzięcia nie został podany do publicznej wiadomości.

Szkolenie irackich pilotów wojskowych jest kolejną formą pomocy Pragi dla pogrążającego się w konflikcie wewnętrznym państwa. W najbliższych tygodniach Czesi przekażą współpracującym z Bagdadem władzom Autonomii Kurdyjskiej co najmniej 500 t uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, w tym broni palnej, amunicji czy elementów indywidualnego oporządzenia żołnierzy o wartości 41 mln CZK (6 mln zł). Czeskie władze wydały zgodę na ten transfer 28 sierpnia.

Wyposażenie zostanie przetransportowane do Iraku drogą powietrzną. W ramach operacji Impact (Kanadyjska pomoc dla Iraku, 2014-09-17), kanadyjskie CC-130J Super Hercules i CC-177 Globemaster III wykonają co najmniej 4 loty do Iraku, zaczynając od dzisiaj.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.