Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dozbrajanie Panamy

Lotnictwo wojskowe, 18 września 2014

USA wypożyczyły Panamie pięć statków powietrznych do walki z kartelami narkotykowymi.

Zdjęcie: MO Panamy

United States Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) wypożyczyło Panamie po 2 śmigłowce Bell UH-1H i Augusta Westland AW139 oraz samolot transportowy Douglas DC-3. Servicio Nacional Aeronaval (Senan, panamska służba lotnicza) użyje ich do walki z lokalnymi kartelami narkotykowymi.

Statki powietrzne wypożyczono na 6 miesięcy, w trakcie których panamskie siły zbrojne i służby policyjne będą współpracować z oficerami amerykańskiej rządowej Drug Enforcement Administration (DEA). Według lokalnego przedstawiciela INL, Ramóna Negróna, niewykluczone że po tym okresie śmigłowce i DC-3 pozostaną w Panamie na stałe.

Przekazane przez USA śmigłowce i samolot transportowy uzupełnią obecnie eksploatowaną flotę powietrzną Senan, w skład której wchodzi m.in. 6 innych AW139 (Panamskie AW139 rozpoczęły służbę, 2013-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.