Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roboty inspekcyjne dla Kurdów

Wojska lądowe, 22 września 2014

Rząd Kanady przekaże Autonomii Kurdyjskiej roboty inspekcyjne do walki z bojownikami Państwa Islamskiego.

Zakup robotów inspekcyjnych dla wojsk Autonomii Kurdyjskiej zostanie najprawdopodobniej sfinansowany ze środków wartego 10 mln CAD (30 mln zł) funduszu pomocowego, udostępnionego Kurdom przez Ottawę / Zdjęcie: MO Kanady

Według kanadyjskich mediów, kolejnym etapem pomocy humanitarno-wojskowej Ottawy dla władz Autonomii Kurdyjskiej będzie przekazanie oddziałom Peszmergów nieokreślonej liczby robotów inspekcyjnych. Kurdowie użyją tego wyposażenia do walki z bojownikami Państwa Islamskiego, oczyszczając odbijane terytoria oraz miejscowości z ukrytych bomb lub improwizowanych ładunków wybuchowych (IED).

Co istotne, a bardzo podkreślane w wypowiedziach kanadyjskich władz, Ottawa nie zaangażuje się bezpośrednio w zakup i przekazanie Kurdom robotów, ani też w przeszkolenie Peszmergów w ich obsłudze. W imieniu Kanady, uczyni to jej regionalny partner. Kanadyjczycy najprawdopodobniej ograniczą się do przekazania mu potrzebnych środków finansowych oraz udzielenia ewentualnej pomocy logistycznej.

Warto przypomnieć, że od kilku tygodni Kanadyjczycy wspierają walczących z islamistami Kurdów, tworząc most powietrzny, którym do Iraku docierają kolejne transporty pomocy humanitarnej i wojskowej. W ramach zapoczątkowanej pod koniec sierpnia operacji Impact, kanadyjskie samoloty transportowe CC-130J Super Hercules i CC-177 Globemaster III wykonały już co najmniej 18 lotów z Albanii i Czech, przerzucając na miejsceniezbędną pomoc (Kanadyjska pomoc dla Iraku, 2014-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.