Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Łucz na orbicie

Astronautyka, 28 września 2014

Rakieta nośna Proton-M wyniosła na orbitę satelitę retranslacyjnego Łucz. O 9:26 satelita oddzielił się od bloku przyspieszającego Briz-M.

Zdjęcie: Roskosmos

Ciężka rakieta nośna Proton-M z blokiem przyspieszającym Briz-M wyniosła dziś na orbitę geostacjonarną satelitę retranslacyjnego Łucz. Rakieta wystartowała dziś krótko po północy, o 0:23 czasu moskiewskiego (Zgoda na start Protona-M, 2014-09-27). Był to piąty start Protona-M w 2014, a pierwszy po zakończonym awarią starcie w maju br. 9 minut po starcie Briz-M z satelitą oddzielił się od trzeciego stopnia rakiety. O 9:26 czasu moskiewskiego satelita oddzielił się od bloku przyspieszającego i znalazł się na zaplanowanej orbicie.

Aparat kosmiczny Łucz został opracowany przez spółkę Informacyjne systemy satelitarne im. akademika Reszetniewa. Geostacjonarne satelity Łucz mają stać się podstawą wielozadaniowego systemu retranslacji Łucz. Produkowane są w ramach Federalnego programu kosmicznego FR na lata 2006-2015. Łucz ma zapewniać łączność z rosyjskim segmentem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, satelitami poruszającymi się po niskich orbitach, rakietami nośnymi i stacjami naziemnymi. Poprzedni satelita tej serii – Łucz 5W został wyniesiony na orbitę w kwietniu br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.