Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot zmodernizowanego Tu-160

Lotnictwo wojskowe, 20 listopada 2014

Oblatano pierwszy zmodernizowany i wyremontowany bombowiec strategiczny Tu-160.

Zdjęcie: MO FR

Oblot pierwszego zmodernizowanego bombowca Tu-160 (na zdjęciu) wykonano 16 listopada, w Kazańskich zakładach lotniczych (KAZ) im. S.P. Gorbunowa. Dowódcą załogi był pilot doświadczalny Aleksiej Riabow. Lot trwał 2 h 40 min.

W lakonicznym komunikacie, jaki wydało przedsiębiorstwo OAK, można przeczytać, że samolot przeszedł remont główny i modernizację 1. rodzaju, w ramach której wymieniono wszystkie urządzenia radiolokacyjne i nawigacyjne, a także pozostałe instalacje pokładowe, co pozwoli na polepszenie charakterystyk lotnych i technicznych Tu-160. W dalszej kolejności próbne loty zmodernizowanym samolotem wykonywać będą piloci KAZ i załogi Wojenno-wozdusznych sił (WWS, wojsk lotniczych FR).

Obecnie na stanie WWS znajduje się 16 (według innych źródeł 12) Tu-160, które wchodzą w skład 121. gwardyjskiego pułku ciężkich bombowców, stacjonującego w bazie lotniczej Engels. Do 2020 modernizację przejdzie ponad 10 samolotów tego typu. Jak poinformował minister obrony FR, Siergiej Szojgu, Tu-160, razem z innymi bombowcami strategicznymi, Tu-95MS, będą w przyszłości kontynuowały loty szkoleniowe wzdłuż granic FR, a także nad zachodnią częścią Atlantyku i nad wodami wschodniego Pacyfiku (Incydenty z samolotami FR, 2014-05-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.