Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze S-80FP dla WWS

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 listopada 2014

Wojenno-Wozdusznyje Siły (WWS) Federacji Rosyjskiej odebrały pierwszą dostawę niekierowanych pocisków rakietowych S-80FP.

Zasięg skuteczny npr S-80FP wynosi 6 km. Długość rakiety to 1450 mm. Masa kompletnego pocisku 17 kg, masa głowicy bojowej to 9,25 kg. S-80FP kompletowany jest z zapalnikiem zbliżeniowym działającym w jednym z dwóch trybów ze zwłoką lub bez / Rysunek: NPO Spław

Oficjalna prezentacja S-80FP miała miejsce w lutym 2014 podczas targów Defexpo-2014 w Nowym Delhi. Ze względu na zainteresowanie odbiorców zagranicznych pociskiem, zdecydowano się o jego przyjęciu do uzbrojenia sił zbrojnych FR. Obecnie rosyjskie wojska lotnicze odebrały pierwszą partię nowego uzbrojenia.

S-80FP to lotniczy, niekierowany pocisk rakietowy opracowany przez przedsiębiorstwo NPO Spław z Tuły (Tornado-G zastępują Grady, 2011-12-18). W porównaniu z poprzednikiem S-80, nowy model ma silnik o znacznie mniejszych wymiarach, a jednocześnie 1,5-razy większą głowicę bojową. Dyrektor generalny NPO Spław, Nikołaj Makarowiec, szacuje, że dzięki tym modyfikacjom efektywność pocisku wzrosła 5 do 10 razy.

S-80FP może razić odkryte cele punktowe i obszarowe, umocnienia, a także lekko opancerzone wozy bojowe i okręty nawodne w dowolnych warunkach pogodowych i o każdej porze dnia i nocy. Nowa konstrukcja jest w pełni kompatybilna z belkami startowymi typu B8M-1 i B8W20-A.

Nikołaj Makarowiec poinformował też, że zainteresowanie S-80FP przejawiają nie tylko Hindusi, którzy prowadzą rozmowy na temat zakupu nowych rakiet, ale też przedstawiciele sił zbrojnych innych państw. Według dyrektora, Spław prowadzi negocjacje z potencjalnymi klientami w sprawie dostaw, jednak szczegóły są nadal niejawne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.