Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odrzucony offset na Gawrona

Marynarka wojenna, 11 sierpnia 2008

Z siedmiu ofert złożonych w postępowaniu na Zintegrowany System Walki dla korwety projektu 621 Gawron w grze pozostało tylko pięć. Z postępowania wyłączone zostały oferty Kongsberg Defence and Aerospace i STN Atlas.

Powodem wyłączenia jest odrzucenie ofert offsetowych stanowiących element postępowania przez Ministerstwo Gospodarki,. Jako powód odrzucenia podano przyczyny formalne.

Pozostałe oferty są nadal rozpatrywane i oceniane przez komisję przetargową Stoczni Marynarki Wojennej, która jest wykonawcą tego etapu budowy okrętu na zlecenie Departamentu Zaopatrywania SZ (System dla Gawrona). Wśród złożonych propozycji jest oferta Thalesa, konsorcjum Saab-Bumar-CTM, BAE Systems, Enamor i MBDA.

Postępowanie nie zamyka jednoznacznie dostępu dwóch wykluczonych oferentów do możliwości współpracy przy budowaniu Zintegrowanego Systemu Walki dla Gawrona. Możliwe jest skorzystanie z elementów wyposażenia lub uzbrojenia oferowane zarówno przez Kongsberga, jak i Atlasa w innym postępowaniu otwartym już po zakończeniu obecnie prowadzonego przez Stocznię Marynarki Wojennej. Aktualnie pozostające w analizie oferty nie są bowiem kompletne i prawdopodobnie nie zaspokoją zapotrzebowania Marynarki Wojennej na Zintegrowany System Walki.

Odrzucenie oferty offsetowej w postępowaniu na ZSW komplikuje szczególnie sytuację Kongsberga, gdyż maleją szanse na wybranie propozycji norweskiego przedsiębiorstwa w innym ważnym dla Marynarki Wojennej postępowaniu - na wyposażenie i uzbrojenie dla Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego MW.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.