Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono próby greckich BWP-1P

Wojska lądowe, 13 grudnia 2014

Wojska lądowe Grecji zakończyły próby nowej wersji bojowego wozu piechoty BWP-1P, uzbrojonego w armatę przeciwlotniczą ZU-23-2.

Greckie M113 mogą zostać przystosowane także do przenoszenia armaty przeciwlotniczej ZU-23-2. Powstała już wersja testowa takiego pojazdu

Ideą stworzenia zmodyfikowanej wersji BWP-1P było połączenie dwóch wiekowych, ale sprawdzonych i tanich w utrzymaniu typów uzbrojenia. Nowy pojazd ma być używany do zwalczania lekko opancerzonych celów naziemnych i nisko lecących celów powietrznych, np. śmigłowców. Po zjednoczeniu Niemiec w 1990, Grecy otrzymali 350 BMP-1P i 500 armat ZU-23-2 kal. 23 mm.

BWP-1P uzbrojony w ZU-23-2 w trakcie prób na wyspie Chios / Zdjęcia: MO Grecji

Połączenie tych dwóch typów uzbrojenia zostało opracowane i zrealizowane przez 308. warsztat wojskowy w Salonikach. W tym samym czasie opracowano też wersję M113 z tą samą armatą. Grecja niedawno otrzymała od US Army 460 transporterów rodziny M113A2 (M113A2 dotarły do Grecji, 2014-11-12).

Próby odbyły się pod nadzorem 96. Wyższego Dowództwa Gwardii Narodowej na poligonie na wyspie Chios. W ich wyniku kolejne greckie BWP-1P zostaną wyposażone w armaty ZU-23-2.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.