Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odnaleziono szczątki A320 linii AirAsia

Lotnictwo cywilne, 30 grudnia 2014

Władze Indonezji ogłosiły oficjalnie, że odnaleziono fragmenty zaginionego 2 dni temu samolotu A320 linii AirAsia. Z wody wyłowiono pierwsze ciało ofiary katastrofy.

Zdjęcia: Twitter

W drugim dniu poszukiwań zaginionego nad Morzem Jawajskim samolotu A320 (Zaginął A320 AirAsia, 2014-12-28) linii AirAsia (lot QZ8501) natrafiono na jego szczątki. Około południa czasu lokalnego odnalazł je indonezyjski statek poszukiwawczo-ratowniczy. O sukcesie poszukiwań poinformował dyrektor Narodowej Agencji Poszukiwań i Ratownictwa Indonezji Barsanas, SB Supriyadi.

Szczątki odnaleziono ok. 10 km od miejsca, w którym samolot zniknął z ekranu radaru. Morze ma w tym rejonie głębokość 25-30 m. Poszukiwania prowadzi tam 11 jednostek z kilku krajów. Odnaleziono nie tylko pływające szczątki. Sonar okrętu marynarki wojennej Singapuru wykrył na dnie rumowisko, które może być wrakiem zaginionego samolotu.

Wśród szczątków samolotu znaleziono też ciała ofiar katastrofy. Według obserwatorów, są one napuchnięte, ale całe. Ofiary nie mają na sobie kamizelek ratunkowych. Ciało jednej z nich udało się już wyłowić z wody. Nastąpiło to ok. 13:40 czasu lokalnego (5:40 GMT).

Samolot pasażerski tanich linii lotniczych AirAsia A320 wystartował z Surabaya na Jawie Wschodniej (lot QZ8501) 28 grudnia o 5:35 czasu lokalnego (21:35 GMT). Na jego pokładzie znajdowały się 162 osoby, w tym 7 członków – 2 pilotów i 5 osób personelu pokładowego, oraz 155 pasażerów – 138 dorosłych, 16 dzieci i jedno niemowlę. Samolot miał wylądować o 8:30 czasu lokalnego (00:30 GMT) na lotnisku Changi w Singapurze. Jednak o 7:24 (23:24 GMT) utracono z nim kontakt. Lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, a pilot samolotu próbował ominąć silną burzę.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.