Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Regularne rejsy z Katowic do Egiptu

Lotnictwo cywilne, 12 stycznia 2015

W drugiej połowie stycznia egipska linia lotnicza Air Cairo uruchomi regularne połączenia pomiędzy Katowicami a Hurghadą i Szarm el-Szejk.

Air Cairo zainauguruje regularne loty z Katowice Airport do Hurghady16 stycznia. Kilka dni później, 20 stycznia, odbędzie się pierwszy rejs do Szarm el-Szejk. Loty na obu trasach będą wykonywane raz w tygodniu przez samoloty Airbus A320 / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Pierwszy rejs do Hurghady odbędzie się 16 stycznia, a do Szarm el-Szejk – 20 stycznia. Loty na obu trasach będą wykonywane raz w tygodniu. Bilety sprzedawane są na rejsy do końca sezonu zimowego, czyli do marca br., choć przewoźnik deklaruje, że trasy obsługiwane będą także w sezonie letnim 2015.

Nioskokosztowa egipska linia lotnicza Air Cairo została założona w 2003. 60% udziałów należy do Egiptair, a pozostałe 40% dzielą po połowie National Bank of Egypt i Banque Misr.

Poza lotami czarterowymi przewoźnik wykonuje regularne rejsy z Egiptu do m. in. Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Kataru i Jordanii. Air Cairo dysponuje flotą złożoną z sześciu Airbusów A320.

Miniony rok był rekordowy dla portu lotniczego Katowice. Osiągnięto w nim najlepszy wynik w historii, odprawiając 2 695 732 pasażerów, czyli o 6% więcej niż w 2013, w tym 985 827 w ruchu czarterowym, czyli o 30% więcej niż w 2013. Według prognoz w 2015 Katowice obsłużą ok. 3 mln pasażerów. W sezonie zimowym regularne połączenia będzie wykonywać stamtąd 7 linii lotniczych, w tym 4 tradycyjne i 3 niskokosztowe.

Obecnie trwa intensywna rozbudowa lotniska, obejmująca budowę nowej płyty do odladzania statków powietrznych, nowej płyty dla samolotów cargo wraz z drogą kołowania i pasażerskiego terminalu przylotowego. Wszystkie inwestycje mają zakończyć się w czerwcu 2015.

W drugim kwartale 2015 ma zostać oddana do użytku operacyjnego nowa droga startowa o długości 3,2 km. Rozstrzygnięto też przetarg na budowę nowego terminalu cargo (Baza cargo w Katowicach, 2014-12-17). Prace budowlane już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na maj 2016.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.