Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IDEX 2015: Dagor 4x4 dla ZEA

Wojska lądowe, 25 lutego 2015

Polaris Defense prezentuje w Abu Zabi ultralekki pojazd terenowy, Dagor 4x4. Wozy tego typu zostały już zakupione przez siły zbrojne ZEA.

Polaris Defense prezentuje w Abu Zabi ultralekki pojazd terenowy Dagor 4x4. Premiera konstrukcji miała miejsce podczas zeszłorocznej, waszyngtońskiej konferencji AUSA. Do tej pory wóz pozyskały wojska specjalne USA i Australii oraz siły zbrojne ZEA / Zdjęcie: Polaris

Na IDEX 2015 amerykańskie Polaris Defense prezentuje publicznie nowy, ultralekki samochód terenowy, Dagor 4x4. Wystawienie konstrukcji na organizowanych w Abu Zabi targach nie jest przypadkiem. Pojazd został bowiem zakupiony przez siły zbrojne ZEA. Wozy zostaną dostarczone odbiorcy w kwietniu. 

Przedstawiciele Polaris Defense nie podali szczegółów kontraktu, w tym liczby wozów, ani która z jednostek wojsk lądowych będzie ich użytkownikiem. ZEA są trzecim nabywcą nowej amerykańskiej konstrukcji, po wojskach specjalnych USA i Australii. Oba państwa miały już odebrać pierwsze zakupione pojazdy.  

Przypomnijmy, że swój debiut targowy Dagor 4x4 zaliczył podczas zeszłorocznej, waszyngtońskiej konferencji AUSA (DAGOR – nowa propozycja Polarisa, 2014-10-08). Wóz jest już produkowany seryjnie – codziennie linię montażową opuszcza jeden pojazd. Producent jest w stanie dostarczyć obecnie 200 wozów rocznie. 

Dagor 4x4ma 4,5 m długości, 1,8 m szerokości i 1,8 m wysokości. Masa własna wynosi 2 t, całkowita – 3,5 t. Zasięg sięga 805 km. Wóz napędzany jest wysokoprężnym, turbodoładowanym silnikiem JP8. Mała masa oznacza, że może być transportowany w ładowni śmigłowca CH-47 Chinook oraz na zawiesiu pod kadłubem UH-60 Black Hawk. Uniwersalna konstrukcja wozu pozwala na montowanie różnego uzbrojenia – w Abu Zabi prezentowany jest model z obrotnicą do 12,7-mm wkm.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.