Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IDEX 2015: Obrona wybrzeża według MBDA

Przemysł zbrojeniowy, 25 lutego 2015

MBDA prezentuje w Abu Zabi nowy system obrony wybrzeża.

MBDA wraz z włoskim GEM elettronica i lokalnym Siham Al Khaleej Technology prezentuje w Abu Zabi nowy system obrony wybrzeża oparty na przeciwokrętowych pociskach rakietowych Marte MK2/N/ER / Zdjęcie: MBDA

Na stoisku lokalnego Siham Al Khaleej Technology prezentowany jest nowy system obrony wybrzeża, opracowany we współpracy z MBDA i włoskim GEM elettronica. System opiera się na użyciu przeciwokrętowych pocisków rakietowych Marte MK2/N/ER. W pracach nad nowym rozwiązaniem korzystano w doświadczeń wyniesionych przy budowie Marte Coastal Defence System (MCDS, DIMDEX 2014: Nowość od MBDA, 2014-03-24). 

System w konfiguracji podstawowej składa się z pojedynczej nadbrzeżnej stacji radiolokacyjnej, stanowiska dowodzenia i kierowania oraz wyrzutni pocisków przeciwokrętowych. Producent oferuje też montaż dodatkowych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, w tym głowicy optoelektronicznej wyposażonej w kamery pracujące w paśmie światła dziennego i podczerwieni.  

Prace nad systemem prowadzono od 2013. List intencyjny w tej sprawie zawarto podczas Dubai Airshow 2013. Lokalne Siham Al Khaleej Technology występuje jako główny koordynator projektu i integrator uzbrojenia. MBDA odpowiada za dostawy wyrzutni i pocisków przeciwokrętowych Marte MK2/N/ER. Włoski partner dostarcza elementy wyposażenia elektronicznego, w tym systemy dowodzenia i kierowania oraz obserwacji i analizy otoczenia.  

Oferowane rozwiązanie może służyć zarówno do ochrony wybrzeża i wód przybrzeżnych, jak i strategicznej infrastruktury brzegowej, w tym gazoportów i portów przeładunkowych, a także baz morskich. System oferowany jest przede wszystkim państwom eksportującym cenne surowce mineralne, w tym ropę naftową. Stąd wybór na miejsce jego debiutu targów IDEX 2015, organizowanych w Abu Zabi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.