Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja holenderskich BV206

Wojska lądowe, 11 marca 2015

BAE Systems zmodernizuje flotę blisko 100 holenderskich gąsienicowych przegubowych transporterów opancerzonych BV206 D6.

BAE Systems zmodernizuje 95 holenderskich gąsienicowych przegubowych transporterów opancerzonych BV206 D6. Wozy pozostaną w służbie co najmniej do 2020. Uzupełnią w linii większe BvS10 / Zdjęcie: BAE Systems

Program modernizacyjny holenderskich BV206 zakłada wymianę silnika, układu przeniesienia mocy, elementów podwozia i wyposażenia elektronicznego oraz wybranych urządzeń pokładowych. W pierwszej kolejności BAE Systems opracuje prototyp nowego transportera i podda go próbom. Jeżeli wyniki modernizacji spełnią oczekiwania odbiorcy, prace będą kontynuowane przy pozostałych pojazdach.  

Ogółem BAE Systems zmodernizuje i dostarczy Korps Mariniers (Korpusowi Piechoty Morskiej) 95 BV206. Program modernizacyjny zakłada wydłużenie trwałości użytkowej pojazdów do 2020 i podniesienie ich potencjału operacyjnego. Decyzja o unowocześnieniu wozów została podjęta po latach intensywnej eksploatacji. Transportery były używane podczas misji wojskowych w Afganistanie, Iraku i Kambodży oraz na Bałkanach, Haiti i w Erytrei.  

Pojazd prototypowy i sześć wozów partii niskoseryjnej zostaną zmodernizowane w zakładach BAE Systems Hägglunds w Örnsköldsvik. Prace przy pozostałych transporterach prowadzone będą w Holandii, przy współpracy z lokalnymi producentami. Zmodernizowane BV206 wesprą w linii większe BvS10.

BAE Systems Hägglunds dostarczyło ponad 11 tys. przegubowych transporterów gąsienicowych Bv206 do sił zbrojnych 40 krajów na całym świecie (Używane BV206 dla Finlandii, 2012-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra