Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińskie pogranicze (znów) bombardowane

Lotnictwo wojskowe, 14 marca 2015

Wczoraj doszło do kolejnego incydentu z udziałem samolotu MiG-29 lotnictwa sił zbrojnych Mjanmy. Pilot omyłkowo zbombardował wioskę po chińskiej stronie granicy. Zginęły cztery osoby, a dziewięć odniosło rany.

Wojska lotnicze Mjanmy po raz kolejny omyłkowo zbombardowały terytorium ChRL. Zginęło 4 cywilów, a kolejnych 9 odniosło rany. Do zdarzenia doszło przy okazji walk, toczonych przez siły rządowe z bojownikami z Armii Sojuszu Narodowo-Demokratycznego, etnicznie chińskiego ugrupowania separatystycznego / Zdjęcie: MO Mjanmy

Do incydentu miało dojść wczoraj, ok. 16:30 czasu miejscowego. Jeden z samolotów MiG-29 lotnictwa wojskowego Mjanmy omyłkowo zrzucił bombę na pole trzciny cukrowej w pobliżu miejscowości Lincang, na terenie południowo-wschodniej prowincji Yunnan. W wyniku tego zdarzenia zginęło 4 rolników, a kolejnych dziewięciu odniosło rany.  

Wydarzenie zostało ostro skrytykowane przez chińskie MSZ. Wiceszef resortu wezwał w trybie natychmiastowym ambasadora Mjanmy, na ręce którego złożył oficjalny protest. Pekin domaga się wyjaśnienia przyczyn incydentu oraz zapewnienia, że w przyszłości nie dojdzie do podobnych wypadków.  

Poza działaniami czysto dyplomatycznymi, ChRL zdecydowała się też na bardziej siłową reakcję. W pobliże granicy z Majnmą przebazowano nieokreśloną liczbę myśliwców. Samoloty wykonują regularne loty patrolowe nad pograniczem, strzegąc chińską przestrzeń powietrzną oraz strefę identyfikacji obrony powietrznej. 

Wczoraj informowaliśmy o podobnym przypadku omyłkowego zbombardowania chińskiego pogranicza przez lotnictwo Mjanmy. Do zdarzenia miało dość przed kilkoma dniami. Wówczas jednak obyło się bez ofiar wśród ludności cywilnej (Mjanma zbombardowała terytorium ChRL, 2015-03-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.