Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ChRL buduje drugi lotniskowiec

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 marca 2015

Władze ChRL potwierdziły budowę drugiego lotniskowca.

Władze ChRL potwierdziły rozpoczęcie prac nad budową drugiego chińskiego lotniskowca. Docelowo, marynarka wojenna Chin zamierza wprowadzić do służby nawet sześć okrętów tej klasy, w tym co najmniej cztery do 2030 / Zdjęcie: MO ChRL

O planach budowy przez ChRL kolejnych lotniskowców mówiło się od wielu miesięcy. W ostatnich tygodniach przedstawiciele chińskich władz oraz sił zbrojnych potwierdzili prowadzenie prac nad drugą jednostką tej klasy. Okręt powstanie najprawdopodobniej na terenie portu morskiego w Dalian, na terenie północno-wschodniej prowincji Liaoning. 

Szczegóły prac nad nową jednostką pozostają owiane tajemnicą. Powszechnie uważa się, że okręt zostanie wyposażony w rampę startową i konwencjonalny układ pędny, oparty o turbiny gazowe. Jednostka ma powstać na podstawie udoskonalonego projektu używanego od jesieni 2012 Liaoninga (ex-sowiecki Wariag, na zdjęciu) (Chiny odbierają lotniskowiec, 2012-09-25). 

Latem 2014 marynarka wojenna ChRL ogłosiła plany wprowadzenia do służby 4-5 nowych lotniskowców do 2030. Jednostki mają powstać w kraju, wysiłkiem rodzimego przemysłu zbrojeniowego (Większy budżet obronny ChRL, 2015-03-04, Ambitne plany ChRL, 2014-08-13). Uważa się, że nowe okręty zostaną wyposażone m.in. w opracowywane przez Pekin katapulty elektromagnetyczne. 

Postępy w pracach nad nowym lotniskowcem, pierwszą chińską jednostką tej klasy w całości zbudowaną w kraju, będą chronione przed opinią publiczną. Lokalne media informują o budowie muru, który miał otoczyć suchy dok portu morskiego w Dalian. Konstrukcja ma odciąć budowany lotniskowiec od osób postronnych, z których część mogłaby prowadzić działalność szpiegowską na zlecenie obcych wywiadów (ChRL walczy ze szpiegami, 2015-03-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.