Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bahamy odbierają ostatni SP4207

Marynarka wojenna, 02 kwietnia 2015

Damen Shipyard Group przekazała marynarce wojennej Bahamów ostatni kuter patrolowy typu Stan Patrol 4207.

Marynarka wojenna Bahamów odebrała ostatni kuter patrolowy Stan Patron 4207, kończąc tym samym pierwszy etap wieloletniego programu zakupowego, Sandy Bottom / Zdjęcie: Damen

HMBS Rolly Gray trafił na Bahamy w ostatnich tygodniach. Okręt zakupiono w ramach 6-letniego programu zbrojeniowego, Sandy Bottom (Bahamy wzmacniają marynarkę wojenną, 2013-04-23). Zakłada on nabycie 9 jednostek nawodnych, w tym 4 kutrów patrolowych SP4207 i tylu samo SP3007, a także jednostki logistycznej (RoRo) typu Stan Lander 5612.  

Dostawy SP4207 na Bahamy rozpoczęły się w ub. r. Pierwszy z kutrów, HMBS Arthur Dion Hanna, dotarł do odbiorcy w maju. HMBS Durward Knowles przekazano w lipcu, a HMBS Leon Livingstone Smith we wrześniu. W najbliższych miesiącach można spodziewać się dostawy pierwszego z patrolowców SP3007, którego budowa jest bliska zakończenia. Jednostki tego typu charakteryzują się m.in. specjalną konstrukcją dziobu (tzw. Sea Axe), pozwalającą na utrzymanie stałej prędkości przez 90% czasu, nawet przy różnych stanach morza oraz zapewniającą zmniejszenie zużycia paliwa. W wietnamskiej stoczni Damen w Ha Long ruszyła w ostatnich tygodniach budowa SL5612.  

Program Sandy Bottom zakłada też rozbudowę instalacji portowych na wyspach New Providence, Ragged Island, Great Inagua i Grand Bahama. Większość prac inżynieryjnych ma dotyczyć pierwszego obiektu. Zakłada się m.in. budowę 2 nabrzeży długości 395 m i 170 m oraz basenu portowego o głębokości 4,5 m. Większość prac związanych z tym projektem ma zostać zrealizowana przez lokalnych podwykonawców, działających pod kontrolą holenderskiej grupy stoczniowej i jej partnerów, w tym Van Oord.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra