Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4 Spartany do Afryki

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 września 2008

Alenia Aeronautica podpisała w tym tygodniu umowę z jednym z państw północnoafrykańskich na dostawę 4 samolotów transportowych C-27J, twierdzą źródła we Włoszech. Kupującym jest prawdopodobnie Algieria lub Libia.

C-27J to zamerykanizowana wersja G.222, wyposażona w silniki Rolls-Royce Allison AE2100-D2, te same, które napędzają 4-silnikowe C-130J Super Hercules. Włoski samolot może zabrać na pokład 60 żołnierzy lub 11,5 t ładunku. Jak dotąd jego najpoważniejszym konkurentem jest CASA C-295 / Zdjęcie: Alenia Aeronautica

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, wartość kontraktu wynosi ok. 130 mln Euro. W sumie tej mieści się również płatność za paletę VIP, która może być załadowana na pokład transportowy, dla przewożenia ważnych osobistości w komfortowych warunkach.

Alenia, razem z macierzystą Finmeccanica, prowadziła w ostatnim czasie agresywny marketing w arabskich krajach Afryki. W ubiegłym roku AgustaWestland - także należąca do Finmeccanica - sprzedała do Algierii 10 śmigłowców: 6 AW101 i 4 Super Lynxy 300. Włosi prowadzili również intensywne działania w Libii.

Niedawno podpisana umowa podnosi liczbę zamówionych egz. C-27J do 121 szt. 78 kupiły USA (zobacz: C-27J dla US Army zatwierdzone) po 12 Włochy i Grecja, 7 Rumunia, 5 Bułgaria i 3 Litwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.