Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne francuskich OP

Marynarka wojenna, 18 kwietnia 2015

DCNS będzie nadal odpowiedzialne za wsparcie techniczne atomowych okrętów podwodnych marynarki wojennej Francji.

DCNS będzie kontynuowało program wsparcia technicznego francuskich atomowych OP typu Rubis do 2020. Okręty zostaną wkrótce zastąpione przez nowe jednostki typu Barracuda / Zdjęcie: DCNS

Francuska grupa stoczniowa otrzymała zlecenie na kontynuację programu wsparcia technicznego atomowych okrętów podwodnych typu Rubis. Umowa weszła w życia 1 kwietnia br. i będzie obowiązywać do 2020. Przeglądy i naprawy OP będą prowadzone w stoczni Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) w Tulonie.

DCNS została też zobowiązania do opracowania programu wsparcia technicznego pierwszego z serii nowych atomowych OP typu Barracuda, Suffren (Czwarta Barracuda, 2014-04-25). Okręt znajdzie się w linii na przełomie 2017/2018. Francuska grupa stoczniowa będzie również odpowiedzialna za modernizację infrastruktury stoczniowej w Tulonie i przystosowanie wybranych baz Marine Nationale do przyjmowania nowych OP. Francuzi przygotują też zaplecze szkoleniowe dla przyszłych załóg nowych okrętów podwodnych.

Pierwszy atomowy OP typu Rubis wszedł do służby w 1983. Jednostki pozostaną w linii do końca lat 2020. Mają 73,6 m długości i 7,6 m szerokości. Wypierają 2670 t. Rozwijają prędkość 20 w. Załogę stanowi 10 oficerów i 60 marynarzy. Jeden z OP tego typu, SNA Saphir, brał udział w organizowanych przed kilkoma tygodniami amerykańsko-francuskich ćwiczeniach morskich. Gry wojenne prowadzono u wybrzeży Florydy. Okręt zdołał zatopić w trakcie symulowanego ataku torpedowego większość lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 12, z atomowym lotniskowcem typu Nimitz, USS Theodore Roosevelt (CVN 71), na czele (SNA Saphir zatopił USS Theodore Roosevelt, 2015-03-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra