Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne Hobartów

Marynarka wojenna, 29 kwietnia 2015

DSCA wydała zgodę na świadczenie usług wsparcia technicznego australijskich niszczycieli rakietowych typu Hobart. Porozumienie musi zaakceptować Kongres USA.

Lockheed Martin będzie zobowiązany do koordynacji programu wsparcia technicznego australijskich niszczycieli rakietowych typu Hobart. Jednostki budowane są przez konsorcjum AWD / Zdjęcie: MO Australii

Departament Obrony USA zwrócił się do Kongresu z prośbą o zgodę na świadczenie usług wsparcia technicznego australijskich niszczycieli rakietowych typu Hobart. Prace mają dotyczyć m.in. aktualizacji oprogramowania oraz przeglądu elementów wyposażenia systemu Aegis, dostawy części zamiennych i materiałów szkoleniowych, a także wsparcia organizacyjnego użytkownika. Wartość programu szacowana jest na 275 mln USD (1 mld zł).

Wsparcie techniczne australijskich okrętów będzie realizowane w ramach rządowego programu Foreign Military Sale. Pośrednikiem zostanie US Navy. Lockheed Martin będzie z kolei odpowiadać za koordynację całości prac. Porozumienie nie przewiduje offsetu.

Za budowę serii niszczycieli rakietowych typu Hobart odpowiada konsorcjum AWD Alliance, w skład którego wchodzi rządowa Defence Material Organisation (DMO), Raytheon oraz stocznia ASC (Brak wiary w ASC, 2014-11-26). Okręty powstają w ramach wieloletniego programu zakupowego, Air Warfare Destroyer.

Budowa Hobartów postępuje mimo kilkuletniego opóźnienia. Winą za niedotrzymanie terminów obarcza się przede wszystkim wspomnianą stocznię ASC z Adelaide na południu kraju. Ponadto konsorcjum AWD przekroczyło już ustalony kosztorys programu o co najmniej 600 mln AUD (1,7 mld zł). Władze Australii zwróciły się do hiszpańskiej Navantii oraz lokalnej filii BAE Systems z prośbą o wsparcie techniczne i pomoc w budowie jednostek (Na ratunek AWD, 2014-12-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.