Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot An-178

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2015

Wczoraj oblatano ukraiński samolot transportowy An-178.

Zdjęcie: GP Antonow

Wczoraj w Kijowie, w siedzibie przedsiębiorstwa państwowego (GP) Antonow odbył się pierwszy lot prototypu najnowszego ukraińskiego samolotu transportowego An-178 (na zdjęciu). Co warte uwagi jego prezentacja miała miejsce niespełna trzy tygodnie wcześniej (Roll-out An-178, 2015-04-20).

Oblot An-178 trwał 1 godzinę. W jego trakcie w kabinie samolotu znajdowali się: dowódca –  pilot doświadczalny 1. klasy Andriej Spasibo, drugi pilot – pilot doświadczalny 1. klasy i Bohater Ukrainy Siergiej Troszyn i inżynier prób w locie Nikołaj Sidorenko. Po lądowaniu Dmitirj Kiwa, generalny konstruktor GP Antonow, przyjął od załogi meldunek o pomyślnym wykonaniu lotu.

Według przedstawicieli producenta azerskie towarzystwo Silkway Airlines zamówiło 10 An-178, a Beijing A-Star Airspace and Technology z ChRL zamierza zakupić 2 samoloty. Chińczycy rozważają też możliwość licencyjnej produkcji tego typu w swoim kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.