Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

125. Boeing dla THY

Lotnictwo cywilne, 12 maja 2015

Narodowy przewoźnik Turcji odebrał dziś 125. samolot komunikacyjny zakupiony bezpośrednio od Boeinga.

Dzięki dostawie jubileuszowego 125. samolotu zakupiony bezpośrednio od producenta, flota narodowego przewoźnika Turcji składa się z 15 Boeingów 737-900ER / Zdjęcie: THY

Dzisiaj w zakładach w Seattle przedstawiciele Boeinga przekazali Türk Hava Yollari (THY, tureckich linii lotniczych, znanych pod angielską nazwą Turkish Airlines) 125. samolot komunikacyjny, który został zakupiony bezpośrednio od producenta. Jest to model 737-900ER.

Relacje handlowe THY z amerykańskim przemysłem lotniczym zostały nawiązane w 1968. Wówczas linie zakupiły parę samolotów McDonnell Douglas DC-9. W 1974 towarzystwo rozpoczęło eksploatację dwóch Boeingów 727-200.

Obecnie flota THY składa się m. in. z Boeingów 737 Next Gen (75. Boeing 737 NG dla Turkish Airlines, 2014-04-30) i 777-300ER. W planach jest odbiór kolejnych samolotów tego typu – w tym roku do Turków  trafi 12 nowych Boeingów. Linie zamówiły też samoloty z rodziny 737 Max (Więcej 737 Max dla Turkish Airlines, 2014-06-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra