Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amunicja dla Straży Granicznej

Wojska lądowe, 23 maja 2015

Straż Graniczna szuka dostawcy amunicji pośredniej 7,62 mm x 39 i karabinowej 7,62 mm x 54R.

Straż Graniczna nadal używa jako broni długiej karabinków AKM(Ł)/AKMS do naboju 7,62 mm x 39 wyprodukowanych w latach 1970. i 1980. w radomskich Zakładach Metalowych Łucznik / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Straż Graniczna rozpoczęła przetarg na dostawy fabrycznie nowej amunicji 7,62 mm x 39 wz. 43 z pociskiem zwykłym (pełnopłaszczowym z rdzeniem ołowianym) i 7,62 mm x 54R z pociskiem zwykłym (pełnopłaszczowym z rdzeniem ołowianym). W ramach każdego z zadań w grę wchodzi umowa ramowa, obejmująca zakup do 200 tys. nabojów, w tym 100 tys. w ramach zamówienia gwarantowanego (podstawowego).

Straż Graniczna nadal używa jako broni długiej karabinków AKM(Ł)/AKMS do naboju 7,62 mm x 39 wyprodukowanych w latach 1970. i 1980. w radomskich Zakładach Metalowych Łucznik. Uzupełniają je pistolety maszynowe do naboju 9 mm x 19 – polskie FB PM-98 i niemieckie H&K UMP9 i MP5A3. Ponadto jako broń wsparcia strażnicy nadal korzystają z uniwersalnych karabinów maszynowych HCP PKM zasilanych amunicją 7,62 mm x 54R.

Straż Graniczna jest pierwszą formacją mundurową, która zamierza przetestować najnowsze modułowe karabinki MSBS-5,56K z Fabryki Broni (Europoltech 2015: Nowości FB, 2015-04-16). Jeżeli broń przejdzie próby, to ma zastąpić wysłużone kałasznikowy, a jednocześnie pozwolić SG na przezbrojenie się w konstrukcje strzeleckie do amunicji 5,56 mm x 45 zgodnej ze standardem NATO.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra