Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord długotrwałości lotu Oriona

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 lipca 2015

FAI zatwierdziła rekord długotrwałości lotu samolotu bezzałogowego Aurora Orion. Wynosi on 80 godzin, 2 min. 52 s.

Aurora Orion ląduje po rekordowym locie / Zdjęcie: Aurora

Aurora Flight Sciences ogłosiła, że otrzymała od Fédération Aéronautique Internationale (FAI) potwierdzenie pobicia rekordu długotrwałości lotu przez bsl Orion. Dotyczy on zdalnie sterowanych latających bezzałogowców. Rekord ustanowiony przez bsl Aurora Orion wynosi 80 godzin, 2 min. 52 s. Poprzedni rekord, należący do RQ-4 Global Hawk, pobity w 2001, był o 30 godzin krótszy.

Program Ultra Long Endurance jest realizowany przez US Air Force od 2007. W 2009 Aurora Flight Sciences została wybrana do zbudowania Joint Capability Technology Demonstration (JCTD). Orion został oblatany 23 sierpnia 2013 (Oblot bsl Orion , 2013-09-19).

Rekordowy lot bsl Orion odbył się w dniach 5-8 grudnia 2014. Był to jednocześnie jego 18 lot testowy. Operatorami byli Peter Lehew, Cody Allee, Joel Walker i Dave Gerhardt. Lot odbywał się na wysokości 1,5-3 km. Orion wylądował z zapasem blisko 800 kg paliwa. Konstruktorzy szacują, że mógł latać jeszcze ponad 40 godzin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.