Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chinooki dla Maroka

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 lipca 2015

W sierpniu wojska lotnicze Maroka odbiorą trzy ex-amerykańskie ciężkie śmigłowce transportowe CH-47D Chinook.

W sierpniu wojska lotnicze Maroka odbiorą 3 ciężkie śmigłowce transportowe CH-47D Chinook. Wiropłaty pochodziły z zapasów magazynowych amerykańskich sił zbrojnych. Sprzęt przekazano Marokańczykom za ok. 79 mln USD / Zdjęcie: US Army

U.S. Army Security Assistance Command (USASAC) poinformowało o wysłaniu do Maroka trzech śmigłowców transportowych CH-47D Chinook. Wiropłaty zostaną przekazane al-Quwwat al-Jawwiyah al-Malakiyah al-Maghribiyah (królewskim wojskom lotniczym Maroka) w sierpniu.

Nowe śmigłowce będą używane do niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i w ramach innych akcji humanitarnych, prowadzonych zarówno w Maroku jak i na terenie państw regionu. Przedstawiciele USASAC zapewniają, że w razie potrzeby, wiropłaty szybko będzie można przystosować do wykonywania tradycyjnych zadań transportowych, w tym przerzutu żołnierzy i zaopatrzenia między bazami wojsk lądowych lub w rejon działań zbrojnych.

Śmigłowce przeznaczone dla Maroka pochodzą z zapasów magazynowych amerykańskich sił zbrojnych. Columbia Helicopters z Portland w Oregonie odpowiadało za przywrócenie wiropłatom wymaganej sprawności (Ex-amerykańskie Chinooki dla Maroka, 2014-08-26). W ciągu ostatnich 7 miesięcy Chinooki poddano przeglądom naprawczym i ograniczonej modernizacji. Zabudowano m.in. dodatkowe wyposażenie pokładowe. Śmigłowce otrzymały też nowe malowanie.

Wiropłaty przekazano Maroku w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sale (FMS). Wartość kontraktu wyniosła 78,9 mln USD (ok. 234 mln zł). Umowa zakłada również przekazanie Marokańczykom zapasu części zamiennych, a także dokumentacji technicznej i urządzeń szkoleniowych. USA odpowiadały także za przeszkolenie pierwszej grupy załóg lotniczych i członków personelu obsługowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.