Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja afgańskich MD 530F

Lotnictwo wojskowe, 12 sierpnia 2015

Śmigłowce MD 530F wojsk lotniczych Afganistanu wykonały pierwszą misję bojową.

Jeden z afgańskich MD-530F wyrusza do akcji w ramach operacji Iron Triangle / Zdjęcie: US CENTCOM

Wczoraj śmigłowce rozpoznawczo-uderzeniowe MD 530F Cayuse Warrior należące do wojsk lotniczych Afganistanu wykonały pierwszą misję bojową, wspierając działania przeciwko talibom na południe od Dżelalabadu, prowadzone w ramach operacji Iron Triangle. Ich uzbrojenie stanowiły 12,7-mm km, zabudowane w zasobnikach na burtach kadłuba. Razem z MD 530F operowały także afgańskie Mi-17.

Obecnie wojska lotnicze Afganistanu mają na stanie 5 MD 530F (MD dla Afganistanu, 2011-03-15). Docelowo ich liczba wzrośnie do 17. Produkcją zajmują się zakłady MD Helicopters w Mesa, w stanie Arizona.

W pierwszych miesiącach 2016 afgańskie wiropłaty zostaną przystosowane do przenoszenia wyrzutni 70-mm niekierowanych pocisków rakietowych M260. Zabudowane zostaną także nowe urządzenia celownicze, zwiększające skuteczność uzbrojenia strzeleckiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.