Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek amerykańskiego Black Hawka

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Marynarka wojenna, 12 sierpnia 2015

Dziś w godzinach popołudniowych amerykański śmigłowiec transportowy UH-60 Black Hawk lądował awaryjnie na pokładzie okrętu zaopatrzeniowego US Navy.

Wykonujący lot treningowy amerykański UH-60 Black Hawk wylądował awaryjnie na pokładzie okrętu zaopatrzeniowego US Navy. Żaden ze znajdujących się na jego pokładzie żołnierzy nie zginął, jednak co najmniej 6 osób odniosło obrażenia ciała / Zdjęcie: NHK

Do wypadku doszło dziś o 13:46 czasu miejscowego, ok. 32 km na wschód od Okinawy, niedaleko bazy Camp Schwab (Baza USA pozostanie na Okinawie, 2013-12-28). Amerykański śmigłowiec UH-60 Black Hawk wykonywał rutynowy lot treningowy. Na jego pokładzie znajdowało się 17 osób. Z nieznanych dotąd przyczyn wiropłat musiał awaryjnie lądować na pokładzie okrętu zaopatrzeniowego US Navy, USNS Red Cloud (T-AKR 313), na rufowej części kadłuba, tuż obok kontenerów załadunkowych.

Śmigłowiec lądował awaryjnie na rufowej części USNS Red Cloud, tuż obok transportowanych kontenerów załadunkowych. Wskutek zderzenia z pokładem okrętu odłamała się belka ogonowa śmigłowca

W wyniku uderzenia o pokład okrętu odłamała się belka ogonowa śmigłowca. Wypadek nie spowodował ofiar śmiertelnych, jednak co najmniej 6 żołnierzy, którzy znajdowali się na pokładzie Black Hawka, przetransportowano do amerykańskiego szpitala wojskowego w Camp Foster.

Przyczyny wypadku wciąż pozostają nieznane. Przedstawiciele U.S. Pacific Command zapowiedzieli powołanie specjalnej grupy dochodzeniowej, która zbada dzisiejsze zajście. Nie wiadomo, czy dowództwo zdecyduje się na wstrzymanie operacji lotniczych wykonywanych przez statki powietrzne tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.