Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finlandia modernizuje flotę

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 września 2015

Rząd w Helsinkach dał zielone światło do uruchomienia programu zakupu nowych wielozadaniowych okrętów.

W latach 2020. fińską marynarkę wojenną czeka metamorfoza. Służbę zakończą 4 patrolowce typu Rauma i 2 stawiacze min typu Hämeenmaa, a w ich miejsce pojawią się co najmniej 4 nowe wielozadaniowe okręty / Rysunek: MO Finlandii

W latach 2020. na fińskich wodach terytorialnych pojawi się seria nowych wielozadaniowych okrętów. Ministerstwo obrony wydało właśnie zgodę na rozpoczęcie przygotowań do zakupu co najmniej 4 jednostek w ramach programu Laivue 2020. Helsinki chcą przeznaczyć na jego realizację 1,2 mld euro (5 mld zł).

Nowe okręty zastąpią w linii te jednostki, które w następnej dekadzie utracą swą obecną wartość bojową. W tym okresie służbę pod fińską banderą zakończą m.in. 4 kutry patrolowe typu Rauma i 2 stawiacze min typu Hämeenmaa. Obie konstrukcje oparto na technologiach opracowanych w latach 1980.-1990. i mimo modernizacji w coraz mniejszym stopniu gwarantują skuteczną ochronę interesów morskich państwa (Raumy zmodernizowane, 2014-03-19).

Ogłoszony przez Finlandię plan zakupowy zakłada podzielenie programu Laivue 2020 na dwa etapy. Pierwszy z nich będzie polegał na opracowaniu projektu nowych okrętów i wyborze dostawcy. Jego realizację przewidziano na lata 2015-2018. Rząd w Helsinkach liczy, że już w 2019 rozpocznie się budowa pierwszej z jednostek. Ostatni okręt opuści suchy dok stoczni w 2024. Okręty mają uzyskać całkowitą zdolność bojową do końca następnej dekady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.