Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępy w budowie egipskiego Gowinda

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 października 2015

We Francji rozpoczęto kolejny etap budowy pierwszej egipskiej korwety rakietowej typu Gowind 2500.

W suchym doku stoczni DCNS w Lorient umieszczono pierwszy blok kadłuba egipskiej korwety rakietowej typu Gowind 2500. Okręt zostanie przekazany Egipcjanom w 2017 / Zdjęcie: DCNS

Wiosną br. we Francji rozpoczęto cięcie blach pod pierwszą z serii egipskich korwet rakietowych typu Gowind 2500 (Rusza budowa pierwszego egipskiego Gowinda, 2015-04-16). Przed kilkoma dniami w suchym doku stoczni DCNS w Lorient umieszczono pierwszy fragment kadłuba nowego okrętu.

Latem 2014 Egipt zlecił francuskiej grupie stoczniowej dostawę co najmniej 4 korwet rakietowych typu Gowind 2500 (Miliardowe zlecenie DCNS, 2014-06-03). Pierwszy okręt powstanie w stoczni w Lorient na północnym zachodzie Francji, a kolejne w rodzimej Aleksandrii. Umowa sprzed roku zawiera w sobie opcję zakupu po preferencyjnej cenie kolejnych francuskich korwet (Egipt poszukuje kolejnych korwet, 2015-07-29).

Egipt tłumaczy zakup nowych korwet m.in. rosnącą aktywnością islamistów w strefach przybrzeżnych. Ekstremiści mają w coraz większym stopniu zagrażać interesom ekonomicznym państwa (Jeszcze o ataku na egipski kuter patrolowy, 2015-07-17). Kupno Gowindów jest również potwierdzenie zacieśniających się relacji Kairu z Paryżem. Podobnie jak nabycie 24 samolotów bojowych Rafale (Rafale w Egipcie, 2015-07-21) i fregaty rakietowej Tahya Misr, typu FREMM (Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05). We wrześniu rząd Egiptu zdecydował się także na zakup 2 śmigłowcowców desantowych typu Mistral, które pierwotnie zamówiła Rosja (Egipt kupi Mistrale, 2015-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra