Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ubywa włoskiej floty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 października 2015

Rzym wycofał ze służby dwa niszczyciele min typu Lerici. Marina Militare dysponuje już tylko 10 jednostkami tej klasy.

Rzym nie podjął dotąd decyzji o dalszym losie Lerici i Sapri. Niewykluczone, że po ich wyremontowaniu oba okręty zostaną odsprzedane państwu trzeciemu. W przeszłości niszczyciele min projektu Lerici / Gaeta sprzedano Algierii, Australii, Finlandii, Malezji, Nigerii, Tajlandii i USA / Zdjęcie: MO Włoch

Pod koniec września oficjalnie zakończono eksploatację niszczycieli min Lerici (M 5550) i Sapri (M 5551), typu Lerici. Włoskie okręty spędziły w linii 30 lat. Od 2012 utrzymywano je w rezerwie. Obie jednostki powstały w latach 1980. Zbudowała je rodzima stocznia Intermarine.

Marina Militare (marynarka wojenna Włoch) dysponuje obecnie 10 niszczycielami min typu Lerici / Gaeta. Okręty stacjonują w porcie wojennym w La Spezia na północnym zachodzie kraju. Jednostki są podporządkowane Comando delle Forze di Contromisure Mine.

Lerici i Sapri wycofano ze służby w chwili, gdy Marina Militare przygotowuje się do realizacji nowych zakupów. W najbliższych latach nabyte zostaną m.in. wielozadaniowe okręty typu PPA (Pattugliatore Polivalente d’Altura). Włosi kupią również pojedynczy okręt zaopatrzeniowy i nowy śmigłowcowiec desantowy (Włochy kupią nowy okręt desantowy, 2015-07-02y; OCCAR podaje szczegóły włoskich zbrojeń, 2015-05-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra