Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Z-11WB

Lotnictwo wojskowe, 06 października 2015

Avicopter oblatał prototyp śmigłowca wielozadaniowego Z-11WB.

Zdjęcie: Avicopter

Przedsiębiorstwo Avicopter z ChRL poinformowało o oblocie swojego najnowszego wiropłata, Z-11WB. Jest to wojskowa wersja AC311A (Zhuhai 2014: Błyskawiczna modyfikacja AC311, 2014-11-11). Ten ostatni został opracowany na bazie AS350 Ecureil, oznaczanego obecnie jako H125.

Pierwszy lot Z-11WB miał miejsce 28 września w Jingdezhen. Według źródeł chińskich śmigłowiec został przystosowany do wykonywania zadań uderzeń na cele naziemne, rozpoznawczych, dowodzenia, misji antyterrorystycznych oraz zwalczania przemytu. Pod nosową częścią kadłuba zabudowana jest głowica optoelektroniczna. Śmigłowiec przystosowany jest też do przenoszenia uzbrojenia, na burtach kadłuba.

Zespół napędowy Z-11WB stanowi silnik WS-8C rodzimej produkcji, rozwijający moc 630 kW. Maksymalna masa śmigłowca do startu to 2250 kg.

Zakończenie prac rozwojowych i rozpoczęcie seryjnej produkcji zaplanowane jest w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak, kto będzie pierwszym nabywcą Z-11WB. Być może produkowany będzie wyłącznie na eksport.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra