Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Południowokoreańskie AW159 do końca roku

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 października 2015

W 2015 Republika Korei odbierze pierwsze 4 śmigłowce morskie AW159 Wildcat.

Zgodnie z przyjętym terminarzem pierwsze 4 AW159 zostaną dostarczone Republice Korei do końca 2015. Kolejne wiropłaty trafią na Półwysep Koreański w 2016 / Zdjęcie: Royal Navy

Przedstawiciele włosko-brytyjskiej spółki AgustaWestland potwierdzili, że program dostawy południowokoreańskich śmigłowców morskich AW159 zostanie zrealizowany zgodnie z przyjętym terminarzem. W Anglii prowadzone są obecnie testy pierwszych 4 wiropłatów. Wszystkie zostaną dostarczone Republice Korei do końca 2015.

Kolejne śmigłowce AW159 trafią na Półwysep Koreański w 2016. Wiropłaty zostaną przekazane marynarce wojennej Republiki Korei. Będą służyły m.in. do wykrywania, śledzenia i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych (Sonary Flash Sonics dla AW159, 2013-10-25).

Na przełomie 2012/2013 rząd w Seulu zdecydował się na kupno 8 AW159 Wildcat (Szczegóły porozumienia o zakupie AW159, 2013-01-18). AgustaWestland zostawiła w pokonanym polu Sikorsky'ego, który wystawił w przetargu śmigłowce MH-60R, wybrane m.in. przez Danię (Duński MH-60R przekazany, 2015-10-26).

Przedstawiciele AgustyWestlanda zapewniają, że kontrakt na dostawę AW159 zostanie zrealizowany bez względu na postępowanie prokuratorskie, jakie od wielu miesięcy toczy się w Republice Korei. Wczesnym latem br. południowokoreańskie organa ścigania aresztowały 7 oficerów marynarki wojennej, w tym emerytowanego wiceadmirała. Wojskowi zasiadali w komisji przetargowej i odpowiadali za ocenę zdolności bojowej wiropłatów oferowanych Seulowi. Prokuratorzy podejrzewają, że marynarze celowo zawyżyli ocenę potencjału operacyjnego Wildcata, co zagwarantowało AguścieWestlandowi wygraną w konkursie (Problemy AW w Republice Korei , 2015-09-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.