Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie kolejnego Soryu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 listopada 2015

W Kobe zwodowano 8. konwencjonalny okręt podwodny typu Sōryū.

Dziś odbyła się ceremonia nadania imienia i wodowania 8. japońskiego okrętu podwodnego typu Sōryū / Zdjęcie: MO Japonii

W Japonii odbyła się dziś ceremonia chrztu i wodowania kolejnego konwencjonalnego okrętu podwodnego typu Sōryū, Sekiryū (SS 508). Jednostka powstała w stoczni należącej do Kawasaki Heavy Industries. Jej budowa rozpoczęła się wiosną 2013.

Nowy OP będzie eksploatowany przez Japońskie Morskie Siły Samoobrony. Okręt powinien wejść do służby w pierwszej połowie 2017. Marynarka wojenna Japonii eksploatuje już 6 jednostek typu Sōryū (Szósty Soryu w linii, 2015-03-13). Kolejna rozpocznie służbę wiosną 2016.

Pierwszym eksportowym nabywcą japońskich OP może zostać Australia. Władze w Tokio starają się przekonać Australijczyków do nabycia oferowanych im jednostek w ramach jednego z licznych programów zakupowych Canberry. Royal Australian Navy (RAN, królewska marynarka wojenna Australii) zamierza pozyskać 10-12 nowych okrętów podwodnych (Drogie Soryu, 2014-09-08). Kupnem Sōryū zainteresowane są także Indie (Indie potwierdzają zainteresowanie Soryu, 2015-03-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.