Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

XEBRA gotowa do służby

Przemysł zbrojeniowy, 04 listopada 2015

Airbus Defence and Space uruchamia XEBRA, usługę wojskowej łączności satelitarnej z najmniejszym i najlżejszym terminalem działającym w paśmie X.

Terminal XEBRA to najmniejsze w świecie urządzenie działające w paśmie X / Zdjęcie: Hughes Network Systems

Airbus Defence and Space uruchomił nową usługę wojskowej łączności satelitarnej XEBRA (czyt. zebra), która korzysta z najmniejszych na świecie terminali działających w paśmie X i z sieci satelitarnej Skynet. Terminale XEBRA mają masę ok. 5,1 kg i mierzą zaledwie 248 x 237 x 84 mm.

Sieć Skynet składa się z 8 satelitów i segmentu naziemnego. Jest to jedyny na świecie system wojskowej łączności satelitarnej należący do operatora komercyjnego. Skynet zapewnia niezawodna kodowaną łączność w paśmie X, które jest odporne na interferencję sygnału przez opady deszczu i zarezerwowane przede wszystkim do użytku wojskowego i rządowego.

XEBRA nadaje się idealnie do zdalnej kodowanej transmisji wideo. Kompaktowy, lekki terminal zaprojektowany we współpracy z Hughes Network Systems może być przenoszony w plecaku i doskonale sprawdza się w misjach, które wymagają łączności podczas postojów.

Terminal jest zasilany przez standardowe wojskowe akumulatory, których czas działania to maksymalnie 12 h i może być używany do konferencji wideo albo nadawania filmów na żywo w paśmie X. Do namierzania sygnału służy wbudowany ekran ciekłokrystaliczny oraz regulowany statyw, dzięki czemu terminal utrzymuje łączność z satelitą nawet w niesprzyjających warunkach środowiskowych, przy prędkości wiatru dochodzącej do 40 km/h, w temperaturze od –20ºC do 55ºC, na wysokości do 3050 m.  

W ramach umowy Skynet PFI (Private Finance Initiative), Airbus Defence and Space zapewnia łączność poza zasięgiem wzroku (BLOS) na potrzeby brytyjskiego Ministerstwa Obrony. Umowa pozwala też innym krajom NATO i rządom sojuszniczym używać sieci Skynet do rozszerzania istniejących usług oraz wykorzystywać unikatowe atrybuty satelitów Skynet (Skynet dla Norwegii, 2015-06-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.