Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Stępka pod USS Thomas Hudner

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2015

W Maine odbyła się ceremonia położenia stępki pod przyszły niszczyciel rakietowy USS Thomas Hudner.

W Maine rozpoczął się kolejny etap budowy niszczyciela rakietowego USS Thomas Hudner, typu Arleigh Burke / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość zorganizowano wczoraj na terenie stoczni Bath Iron Works w Maine, na północnym wschodzie USA. Cięcie blach pod przyszły USS Thomas Hudner (DDG 116), typu Arleigh Burke, rozpoczęto w lutym 2013. Jednostka dołączy do US Navy w 2017, po zakończeniu serii intensywnych testów morskich, a także przeszkoleniu i zgraniu załogi.

Okręt zostanie nazwany dla uhonorowania obecnego na wczorajszej uroczystości kapitana lotnictwa marynarki wojennej USA, który wsławił się męstwem podczas wojny koreańskiej. Za swoje zasługi kpt. Hudner został odznaczony Medalem Honoru.

USS Thomas Hudner będzie 66. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke w składzie US Navy i 36. jednostką dostarczoną przez należącą do General Dynamics stocznię Bath Iron Works. Obecnie w Maine kontynuowane są też prace nad USS Rafael Peralta (DDG 115), który jest pierwszym okrętem w historii marynarki wojennej USA nazwanym ku czci Amerykanina urodzonego w Meksyku (Chrzest USS Rafael Peralta, 2015-11-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.