Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USS Thomas Hudner

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2015

W Maine odbyła się ceremonia położenia stępki pod przyszły niszczyciel rakietowy USS Thomas Hudner.

W Maine rozpoczął się kolejny etap budowy niszczyciela rakietowego USS Thomas Hudner, typu Arleigh Burke / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość zorganizowano wczoraj na terenie stoczni Bath Iron Works w Maine, na północnym wschodzie USA. Cięcie blach pod przyszły USS Thomas Hudner (DDG 116), typu Arleigh Burke, rozpoczęto w lutym 2013. Jednostka dołączy do US Navy w 2017, po zakończeniu serii intensywnych testów morskich, a także przeszkoleniu i zgraniu załogi.

Okręt zostanie nazwany dla uhonorowania obecnego na wczorajszej uroczystości kapitana lotnictwa marynarki wojennej USA, który wsławił się męstwem podczas wojny koreańskiej. Za swoje zasługi kpt. Hudner został odznaczony Medalem Honoru.

USS Thomas Hudner będzie 66. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke w składzie US Navy i 36. jednostką dostarczoną przez należącą do General Dynamics stocznię Bath Iron Works. Obecnie w Maine kontynuowane są też prace nad USS Rafael Peralta (DDG 115), który jest pierwszym okrętem w historii marynarki wojennej USA nazwanym ku czci Amerykanina urodzonego w Meksyku (Chrzest USS Rafael Peralta, 2015-11-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra